Informacje różne
Informacje różne:
 
podstawy ustalania cen:

Zobligowani nadrzędną zasadą prowadzenia transparentnego handlu, wyznawaną przez Właściciela „Srebrnego Bazaru”, prezentujemy Państwu informacje o mechanizmach mających wpływ na ceny wyrobów z naszej oferty:

Głównym elementem, mającym decydujący wpływ na aktualnie proponowane ceny w naszej ofercie, ma cena giełdowa 1 jubilerskiej uncji srebra/$ (31,1035g)*.
Koszty, umownie zwane „kosztami wytworzenia” (zawierają również zysk właściciela) w zasadzie są stabilne w perspektywie kilku, kilkunastu miesięcy, pomijając sytuacje szczególne (gwałtowny wzrost cen energii lub innych mediów...).
Prezentowany poniżej wykres pochodzi z serwisu kitco.com. Serwis ten jest światowym centrum informacji w branży handlu metalami szlachetnymi i na jego podstawie regionalni hurtownicy ustalają tak zwaną "cenę dnia".
* do ceny prezentowanej na wykresach należy doliczyć marżę regionalnego pośrednika,
w przeliczeniu obowiązuje dzienny kurs dolara amerykańskiego z tabeli A Narodowego Banku Polskiego - aktualnie wykres prezentuje cenę za 1 kilogram/$ srebra.

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

Zamieszczamy je w celu umożliwienia Kupującym śledzenia zmian ceny srebra na rynku, mającym w konsekwencji swoje odzwierciedlenie w ewentualnych różnicach pomiędzy ceną widoczną w ofercie, z natury swojej obarczoną, czasami istotną, bezwładnością w czasie, a ceną z faktury „pro forma”, która jest z punktu widzenia formalno-prawnego rzeczywistą i ostateczną ofertą składaną przez „Srebrny Bazar” Kupującym (patrz Regulamin Sklepu).

Ta, sprawdzona w praktyce, formuła zabezpiecza efektywnie interes Kupującego (kiedy cena srebra spada), jak i Sprzedającego (kiedy rośnie) i mamy nadzieję, że zostanie przez Kupujących zaakceptowana, bowiem jej jawność wyklucza pomiędzy Stronami element niedomówień i wątpliwości.
 

dot. cechowania i wybijania prób:

Zainteresowanych informujemy, że zgodnie z Ustawą „Prawo Probiercze” półfabrykaty z naszej oferty nie podlegają obowiązkowi cechowania i nie wybija się na nich prób.

Niektóre wyroby z oferty posiadają stempel z cyfrą „925” - jest to t.z. deklaratywny numerator produkcyjny i jego obecność na przedmiocie wykonanym ze srebra nie spełnia wymogów (z opisanymi przez Ustawodawcę wyjątkami) Prawa Probierczego w zakresie sprzedaży przedmiotu wykonanego z szlachetnego metalu na wolnym rynku.

Ustawa „Prawo Probiercze”
„ Art. 8.1. Obowiązek zgłaszania do badania i cechownia nie dotyczy:
6.) Surowców i półfabrykatów...”
Cały teks Ustawy do wglądu pod tym adresem:
Produkt dnia
złocenie srebra
złocenie srebra
4,00 zł
g
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl